Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrdinové Vysokých/ Krvavých Elfů

26. 5. 2006
 

Sylvanas Windrunner

Povolání: Vůdkyně Vysokých Elfů - později velitelka nemrtvých rebelů The Forsaken

Příslušnost: proměnlivá

(WarCraft III: Reign of Chaos, WarCraft III: The Frozen Throne, World of WarCraft)

Sylvanas byla kdysi jedním z nejlepších Rangerů, jakého kdy Quel'Thalas poznal. Poté co se Vysocí Elfové odpojili od Aliance, byla zaúkolována obranou hlavního města Elfů, Silvermoonu. Sylvanas svědomitě hlídala brány k Silvermoonu až do chvíle, kdy do Quel'Thalasu přitáhl Arthas se svou armádou Nemrtvých. Arthas potřeboval moc Silvermoonské Měsíční Studny, aby mohl oživit Licha Kel'Thuzada. Ani Sylvanas nemohla vzdorovat jeho obrovské moci a Silvermoon nakonec padl. Sylvanas při dobývání zemřela, ale ne nadlouho. Arthas přeměnil Sylvanas na svou nemrtvou služebnici. Jak ale postupně moc Krále Lichů slábla, Sylvanas se vrátila její původní vůle. Když si uvědomila, co z ní Arthas udělal, přísahala, že se mu pomstí. Založila si vlastní armádu Nemrtvých, kterou nazvala "Forsaken" a usadila se s ní pod bývalým hlavním sídlem Lordaeronu, v podzemním městě zvaném Undercity..  

Vereesa Windrunner

Povolání: Ranger ve službách Lordaeronu

Příslušnost: Aliance

(Není k vidění v žádné z her, můžete se o ní dočíst v knize WarCraft: Den Draka a v trilogii War of the Ancients)

Vereesa byla Rangerem Vysokých Elfů a během Druhé Války byla vybrána, aby se s malou skupinou bojovníků pomohla zničit artefakt, Duši Démona, pomocí kterého Orkové ovládali Rudé Draky. Vydala se tedy spolu s mágem Rhoninem a Trpasličím bojovníkem Falstadem na výpravu na jejímž konci čekala Orky tvrdá porážka. Duše Démona byla nakonec zničena a pevnost ve které se Orkové usadili, Grim Batol, byla Draky vypálena. 

Alleria Windrunner

Povolání: Ranger Vysokých Elfů

Příslušnost: Aliance

(WarCraft II: Beyond the Dark Portal)

Nepolapitelná Rangerka vysokých elfů známá pouze pod jménem Alleria zjistila, že ničení Hordy může její osobě přinést dlouho hledané informace po ztracené rodině, které toužebně hledá v popelu kdysi slavné země vysokých elfů - Quel'Thalasu. Její vše-pohlcující nenávist k rase Orků ji zavedla do Azerothu, kde se stala vůdkyní elitní skupiny Rangerů, kteří měli za úkol vyhledávat zbylé Orky z klanu Bleeding Hollow.