Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrdinové Trpaslíků

26. 5. 2006
 

Muradin Bronzebeard

Povolání: Zlatokop trpaslíků – bývalý vyslanec Ironforge

Příslušnost: Aliance, Cech Průzkumníků Ironforge

(WarCraft III: Reign of Chaos)

Muradin je bratr krále Magni Bronzebearda z Ironforge. V temných dnech Druhé války Muradin sloužil jako prostředník mezi Lordaeronem a trpasličí říší Khaz Modan. Když byl Muradin u dvora v Lordaeronu, oblíbil si mladistvého Arthase a naučil ho mistrovskému zacházení se sečnými zbraněmi všeho druhu. Muradin byl jedním z prvních trpaslíků, kteří stáli u zrodu Cechu Průzkumníků, což byla skupina, která se věnovala archeologii a průzkumu neznámého světa. Přestože má Muradin jen zřídkakdy příležitost k návštevě Khaz Modanu či Lordaeronu, je velký příznivec spojenectví mezi trpaslíky a lidmi. 

Magni Bronzebeard

Povolání: Král trpaslíků – vládce horské pevnosti Ironforge

Příslušnost: Aliance

(World of Warcraft)

Magni Bronzebeard je králem všech Trpaslíků z Khaz Modanu a již po dlouhá léta je vládcem horské pevnosti Ironforge. Za Druhé Války se snažil udržet zemi svého lidu, ale nakonec musel požádat o pomoc Lidi z Lordaeronu, se kterými se také nakonec spojil. Jeho bratr Muradin sloužil v Lordaeronu jako velvyslanec Trpaslíků. Magni ukázal své vůdcovské vlohy také při invazi Troggů, při které bohužel padlo hlavní město Gnómů - Gnomeregan. Jeho smysl pro čest ale Gnómům umožnila sdílet se svými Trpasličími bratranci jejich zemi i samotné hlavní město. Gnómové se totiž po nájezdech Troggů, kteří zničili jejich podzemní říši, dlouho potulovali bezcílně krajinou a hledali si nový domov. Od té chvíle jsou vynalézaví Gnómové Magnimu Bronzebeardovi i všem Trpaslíkům hluboce zavázáni.  

Brann Bronzebeard

Povolání: Dobrodruh a cestovatel

Příslušnost: Aliance

(World of Warcraft)

Brann Bronzebeard je třetím ze slavných trpasličích bratrů. Narozdíl od jeho bratra Magniho ho politika nezajímala a tak se dal na cestu dobrodruha. Postupem času se stal vyhlášeným cestovatelem a po celém Azerothu se o jeho výpravách doslechnete různé zkazky. V poslední době o něm však nikdo neslyšel. Říká se, že se Brann ztratil neznámo kde.  

Muninn Magellas

Povolání: Vrchní Průzkumník, Velitel Cechu Průzkumníků

Příslušnost: Aliance

(World of WarCraft)

Už v ranném dětství toužil Munnin Magellas po poznání historie a jejích tajemství. Nyní, když je patronem Cechu Průzkumníků, se jeho sen z dětství naplnil. Magellas je zodpovědný za zmapování různých míst po celém světě a katalogizování rozličných tvorů, památek a pokladů, které na svých cestách potkal nebo nalezl, pro příští generace. Magellas v Cechu zaměstnává menší armádu prospektorů, které vysílá do celého světa, aby tam pro svůj lid získali nové znalosti a pochopení. Stejně jako král Magni, i Magellas velmi truchlil, když se dověděl o Brannově zmizení. Přesto ale zůstal oddaný své práci pro Cech Průzkumníků a snaží se napravovat chyby, které se staly v minulosti.