Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrdinové Trollů

26. 5. 2006
 

Zuljin

Povolání: Velitel Trollů v Druhé Válce

Příslušnost: Horda

(WarCraft II: Tides of Darkness)

Sláva nečestného a obávaného Trolla Zuljina dosáhla až za hranice jeho teritoria. Obzvláště známý byl pro jeho velkolepé výpady proti Elfím městům. Zuljin shromáždil mnoho Trollích klanů, nějaké kočovné bojovníky a v roce 604 byl hlavou velké soudržné armády. Získal si tak nekoneční obdiv dalších kmenů, které se k němu začaly slepě připojovat. Když začali Elfové a Trollové cítit, že nikdy nekončící válka mezi jejich rasami se opět rozhoří, Zuljin po čase pochopil, že jediný způsob, jak přežít tyto potyčky, je přidat se k Hordě. Orgrim Doomhammer přivítal v řadách svých válečníků zručné vrhače seker. Co se s Zuljinem stalo poté, nikdo neví, zmizel v průběhu Druhé Války. Traduje se, že se stal obchodníkem a žije nyní kdesi v Trollích lesích.  

Vol'Jin

Povolání: Vůdce Trollího klanu Darkspear

Příslušnost: Horda

(WarCraft III: The Frozen Throne, World of Warcraft)

Vol'Jin je náčelníkem Trollího kmene Darkspear. Po dlouhá léta žil tento kmen v míru na Ostrovech Ozvěn. Po skončení Třetí Války začali ale na Trolly opět útočit Lidé. Většina jejich vesnic byla napadena flotilami útočníků. Vol'Jinovi nezbývá nic jiného, než evakuovat všechny své vesnice a svůj lid odvést na pevninu, kde se přidal k Hordě. Velkorysý Thrall se snaží vyjít Trollům vstříc a umožňuje jim obývat spolu s Orky jejich město Orgrimmar.  

Master Gadrin

Povolání: Vol'jinův vrchní poradce

Příslušnost: Horda

(World of WarCraft)

Gadrin je jeden z Vol'jinových nejdůvěryhodnějších poradců. Spolu s mladým witch doctorem Zalazanem, vedl Gadrin tajuplný trénink Darkspearských kněží a mágů. Zalazane ale z mystických sil, které při tréninku rozpoutal, úplně zešílel. Ve své pomatenosti uvalil na celé Ostrovy Ozvěn kletbu a Gadrina a jeho trollí bratry vyhnal pryč. Od té doby se Gadrin snaží zarazit Zalazanovo běsnění a vnést tak pokoj do prokletých duší svých bližních.  

Rokhan

Povolání: Trollí Stínový Lovec

Příslušnost: Horda

(WarCraft III: The Frozen Throne)

Rokhan je stínovým lovcem a průzkumníkem z Trollího klanu Darkspear. Náčelníkem kmene, Vol'Jinem je vyslán, aby pomáhal Rexxarovi v jeho poslání. Spolu s Rexxarem pomáhá při evakuaci Trollího lidu z Ostrovů Ozvěn, které jsou napadeny námořními vojsky Admirála Proudmoorea z Kul Tirasu.