Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrdinové Titánů

26. 5. 2006
 

Sargeras

Povolání: Padlý Titán

Příslušnost: Plamenná Legie

(WarCraft II: Tides of Darkness, WarCraft II: Beyond the Dark Portal)

Sargeras byl původně bronzovým Titánem, jehož úkolem byla ochraňovat světy. Během dlouhých tisíciletí, po které honil a likvidoval všemožné démony zahrnující Eredary a Nathrezimy, ze svého úkolu zešílel. Byl nakažen démony a ztratil víru v to, čemu dosud obětoval celý svůj život. Přiklonil se na stranu démonů a začal ničit vše, co on a ostatní Titáni tak pracně tvořili. Podrobil si démonské Eredary i Nathrezimy a vybudoval mocnou Plamennou Legii.
Po dlouhá léta zotročoval další světy až došel k Azerothu. Nejprve se pokusil do tohoto světa dostat za pomoci Elfí královny Azshary, ale jeho plán selhal. Později se mu podařilo pomocí invaze Orků téměř zničit lidskou civilizaci. Nakonec byl zabit Strážkyní Agwyn, matkou posledního Strážce, Medivha. Ta jeho tělo pohřbila kdesi v oceánu mezi Azerothem a Kalimdorem. 

Aman'Thul

Povolání: Titán, vládce Panteonu

Příslušnost: Panteon

(neobjevil se v žádné z her)

Aman'thul je bratrem Sargerase a vládcem Titánského Panteonu. Jeho tělo je z celé z platiny a v ruce nosí hůl se symbolem blesku. Je nejstarším a nejmocnějším titánem. Stejně jako ostatní Titáni, i on předal část své moci jednomu z dračích aspektů - Nozdormu, aby bděl nad časem Azerothu a udržoval jeho integritu.  

Eonar

Povolání: Titán

Příslušnost: Panteon

(neobjevila se v žádné z her)

Je Titánkou s kůží z bronzu. Nosí alabastrovou hůl a u jejích nohou rostou vždy květiny. Eonar ve vesmíru představuje život, přírodu a zdraví. Je manželkou Titána Aman'Thula. Než Titání opustili Azeroth, předala Eonar část své moci rudé dračí královně Alextrasze a ta se tak stala ochránkyní všeho živého.  

Norgannon

Povolání: Titán

Příslušnost: Panteon

(neobjevil se v žádné z her)

Tento platinový Titán s dlouhým plnovousem, oděný v tunice a kápi, je mistrem arkální magie a jeho úkolem je zaznamenávat všechna kouzla, na která Titání narazí během své poutě mezi světy. Tato magie jim má poté pomoci v boji proti všem nepřátelům s Plamennou Legií v čele. Norgannon je také historikem Titánů - své poznatky zapisuje na obrovské kovové disky, jaké jsou k nalezení například také v Uldamanu (podzemním městě, kde vznikli trpaslíci).  

Khaz'gorroth

Povolání: Titán

Příslušnost: Panteon

(neobjevil se v žádné z her)

Titán Khaz'gorroth má za úkol v nových světech utvářet zemi, hory, kaňony a další útvary. Stejně jako u několika dalších, i jeho tělo je pokryté bronzem a obestřeno plameny. Jeho zbraní je ohromné kovářské kladivo. Khaz'gorroth je také zběhlý v architektuře a je zručným konstruktérem. Rasa Earthen (předchůdci trpaslíků) jsou právě jeho výtvorem.  

Aggramar

Povolání: Titán

Příslušnost: Panteon

(neobjevil se v žádné z her)

Je také bronzovým Titánem, jako mnoho ostatních. Aggramar je oděn do zlatého hávu a v rukou třímá zlomený meč Gorshalach - druhou polovinu meče má Sargeras. Aggramar touží meč znovu skovat do jednoho celku, ale také ví, že to by musel nejdříve porazit temného Titána, který vlastní druhou část. Dříve byl hlavním velitelem sloužícím pod Sargerasem. Nyní je ale jeho úkolem pomstít jeho zradu a bojovat proti Plamenné Legii, stal se tak hlavním bojovníkem v řadách Titánů a nahradil Sargerase na tomto postu.