Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrdinové Taurenů

26. 5. 2006
 

Cairne Bloodhoof

Povolání: Taurenský válečník – Náčelník kmene Bloodhoof

Příslušnost: Horda

(WarCraft III: Reign of Chaos, WarCraft III: The Frozen Throne, World of WarCraft)

Mohutný náčelník Taurenů kmene Bloodhoof, Cairne, je jedinečný válečník a moudrý vůdce svého starobylého lidu. Přestože je již tíhou svého věku poněkud zpomalen, stále disponuje silou a udatností dvanácti lidí. Tento ušlechtilý obr ví, že jeho lidu hrozí ze strany nájezdných kentaurů smrtelné nebezpečí a zánik. Nikdy se však nevzdal naděje, že jednoho dne najde způsob, jak dovést svůj lid do nové země, kde budou moci žít v klidu a míru.  

Baine Bloodhoof

Povolání: Syn Cairna Bloodhoofa, náčelníka kmene Bloodhoof

Příslušnost: Horda

(WarCraft III: The Frozen Throne, World of Warcraft)

Baine je synem Cairna Bloodhoofa, náčelníka Taurenského kmene Bloodhoof. V době, kdy si Orkové v Kalimdoru stavěli své nové království Durotar, začali na kmeny Taurenů útočit krvežízniví kentauři. Při jednom z jejich nájezdů byl Baine Bloodhoof zajat od odvlečen neznámo kam. Válečník Rexxar, který byl vyslán, aby povolal Taureny do války s Lidskými nájezdníky se nabídl, že Baina nalezne a zachrání. To se mu také nakonec podařilo a jeho otce Cairna vrátilo do reality. 

Magatha Grimtotem

Povolání: Vládce kmene Grimtotem

Příslušnost: Horda

(World of WarCraft)

Magatha je stařešinou mocného kmene Grimtotem. Jako malá dívka byla požehnána šamanskými silami a po celý svůj život usilovala o moc a věhlas. Skrze smluvené manželství se stala matriarchou Grimtotemského klanu. Brzy ale manžela ztratila při nepředvídané nehodě v horách. Po jeho smrti se Magatha ujala vedení krutých grimtotemských bojovníků. Ti věřili, že je Magatha povede během tažení za vyhubením nižších ras v Kalimdoru a pomůže jim znovu získat území, na která mají nárok. Magatha je ale neustále ve sporu s Cairnem Bloodhoofem, který vidí budoucnost Taurenů jinak než ona.  

Hamuul Runetotem

Povolání: Druid, Přítel Cairna Bloodhoofa

Příslušnost: Horda

(World of WarCraft)

V dětství byl Hamuul přítelem Cairna Bloodhoofa, nyní slouží jako Starší Druid města Thunder Bluff. Během poslední invaze Plamenné Legie do Kalimdoru se Hamuul spřátelil s mocným Temným Elfem Malfurionem Stormragem. Velký Druid naučil Hamuula mnohým tajemstvím divočiny a požehnal mu dotekem přírody. Od té chvíle je Hamuul čestným členem (především elfího) společenství Cenarion Circle. Stal se také prvním taurenským Druidem po téměř dvaceti generacích. Hamuul je zuřivým stoupencem Cairna Bloodhoofa a snaží se zasvětit do tajů druidismu i své další bratry.