Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrdinové Nemrtvých

26. 5. 2006
 

Kel'Thuzad

Povolání: Lidský nekromancer – vůdce Kultu prokletých

Příslušnost: Pohroma

(WarCraft III: Reign of Chaos, WarCraft III: The Frozen Throne, World of WarCraft)

Kel'Thuzad byl jedním z největších Dalaransých arcimágů. Patřil ke členům Kirin Tor a přátelil se s arcimágem Antonidasem. Jeho záliba v temném nekromantickém umění z něj učinila vyděděnce z řad ostatních kouzelníků. Kel'Thuzad vyslyšel volání božského Krále Lichů a odcestoval do Northrendu, kde svoji duši nabídl Ner'zhulovi. Král Lichů temnému kouzelníkovi přikázal, aby založil kult, který by usnadnil vytvoření grandiózní armády Nemrtvých. Kel'Thuzad využil svoji moc a úžasné štěstí a položil základy Kultu Proklatých – hrozivé skupiny, která měla zajistit vykonání Ner'zhulovy vůle…

 

Master Apothecary Faranell

Povolání: Vrchní Alchymista

Příslušnost: Forsaken

(World of WarCraft)

Za svého života byl Faranell věhlasným alchymistou. Mnoho času trávil studiem mezi nadanými dalaranskými kouzelníky. Vyžíval se ve výrobě všemožných lektvarů a neustále se zabýval mícháním séra na to či ono. Poté co zemřel na následky magického moru, vstal z mrtvých jako služebník nemrtvých Forsaken. Jeho nekonečná zvědavost byla zvrácena do nepochopitelného sadismu. Faranell nyní využívá svuj um ve službách Královny Sylvanas. Tvoří různé alchymistické zrůdnosti a navrhuje stále novější a ničivější jedy a nákazy.

 

Teron Gorefiend

Povolání: Rytíř smrti, Nemrtvý čaroděj

Příslušnost: Horda

(WarCraft II: Beyond the Dark Portal)

Prastarý duch kdysi mocného rytíře Azerothu dlí v hnijícím těle Terona Gorefienda. Přestože ho znovu k životu přivedli temní Orčí čarodějové, i vůči nim je velmi lstivý a mazaný. Přáním Gorefienda je otevřít si vlastní portál z Draenoru a uchvátit svět lidí jen pro sebe. Ačkoliv tento Rytíř smrti poznal magickou podstatu Temného Portálu, rozhodl se o své vědomosti podělit s Ner'Zhulem, který se mu, jak doufá, bohatě odmění.

 

Anub'Arak

Povolání: Bývalý Nerubianský velitel, Arthasův osobní ochránce

Příslušnost: Nerubian

(WarCraft III: The Frozen Throne)

Kdysi byl jedním z velitelů jeho pavokům-podobné rasy Nerubianů. Tento pavoučí Lord byl mocným bojovníkem. Diky své zrádné povaze byl ale ještě více zkažen Pohromou Nemrtvých a byl vyslán Králem Lichů, aby se stal osobním ochráncem pro Krále Arthase. Jeho hlavním úkolem bylo zajistit, aby Arthas v pořádku přežil celou cestu až k Ledovému Trůnu.