Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrdinové Draků

26. 5. 2006
 

Alexstrasza, Životabudič

Povolání: Královna Rudých Draků

Příslušnost: Rudá Letka

(WarCraft II: Tides of Darkness, Kniha WarCraft: Den Draka)

Královna Rudých Draků byla smrtelníkům dobře známa. Po zničení Studny Věčnosti pomáhala Alexstrasza Temným Elfům znovu od základu vybudovat jejich padlou civilizaci. Zasadila magický žalud v samotném srdci nové Studny, kterou vytvořil Illidan. Z žaludu postupně vyrost obrovský dub, kterému se začalo říkat Nordrassil.
Během Druhé Války byla Alexstrasza nějakou dobu zotročena Orky. Čaroděj Orků - Nekros získal artefakt Duše Démona, kterým mohl ovládat celou letku Rudých spolu s jejich královnou. Několik let tak Rudí rozsévali strach v srdcích bojovníků Aliance. Nakonec byla ale Duše Démona zničena za pomoci mága Rhonina a Alexstrasza osvobozena. Rudí Draci následně srovnali celou pevnost Orků se zemí.
Nyní ona i její děti obsadili své právoplatné místo na obloze Azerothu a opět slouží jako ochránci svatých míst. Je tedy velmi pravděpodobné, že pokud zahlédnete jedno z jejích dětí, jste velmi blízko nějakého zdroje moci. 

Neltharion, Dozorce Země / Deathwing

Povolání: Vůdce letky Černých Draků

Příslušnost: Černá Letka, během Druhé Války na čas pomáhal Hordě

(WarCraft II: Beyond the Dark Portal, Kniha WarCraft: Den Draka)

Mezi pěticí nejmocnějších draků je na druhém místě za samotnou Alexstraszou. Deathwing se stal díky tomu stal jedním z největších postrachů světa. V průběhu Druhé Války se nechal Gobliními alchymisty pokrýt pláty z adamantinové oceli. To jej učinilo vpravdě nezranitelným jakýmkoliv fyzickým útokem. Deathwing získal kontrolu na několika skupinami toulavých draků a usídlil se s nimi na vrcholku své hory v severovýchodním Draenoru. Deathwing se stal kletbou pro všechny ostatní draky. Mnoho draků po celém Azerothu padlo za oběť Velkému Černému a jeho pohůnkům. Poté, co byla jeho letka rozprášena ho už nikdo nikdy neviděl. Někteří říkají, že je mrtvý, jiní ale nevidí budoucnost světa tak růžově. 

Ysera, Snílek

Povolání: Královna Zelených Draků

Příslušnost: Zelená Letka

(Neobjevila se v žádné z her - dočtete se o ní v knize WarCraft: Den Draka)

Ysera je velkou královnou Zelených Draků. Její Draci byli vždy ochránci přírody a ducha samotného světa. Svůj domov si vytvořila ve světě duchů a snů, který se vznáší kdesi mezi naším světem a světem po smrti. Tento svět je také nazýván Smaragdovým Snem a stal se domovem pro mnoho spících Druidů Temných Elfů. Když dali Draci Kalimdoru dar v podobě stromu Nordrassilu, aby je chránil, Ysera nabídla dohodu, že Druidové budou po staletí přebývat v jejím světě, zatímco v tom skutečném budou spát. Přesto někteří tuto ušlechtilou nabídku odmítli, byli to hlavně Quel'dorei. Druidové ji ale viděli jako dluh Drakům a přírodě, který musí splatit, protože jim dali již tak mnoho.  

Nozdormu, Nekonečný

Povolání: Jeden z pěti draků Ochránců, Král Bronzových Draků

Příslušnost: Bronzová Letka

(Neobjevil se v žádné z her - dočtete se o něm v knize WarCraft: Den Draka)

Nozdormu je známý hlavně díky očarování Stromu Světa. Poté co byl Alexstraszin žalud zasazen, Nozdormu na něj použil svou magii, kterou svázal Temné Elfy s Nordrassilem. Díky tomuto kouzlu získali Temní Elfové moc praktické nesmrtelnosti, dokud bude strom stát. Nebudou nemocní a nebudou stárnout a obětují své dlouhé životu pečováním o Nordrassil a svět. 

Malygos, Spřadač Kouzel

Povolání: Vládce letky Modrých Draků

Příslušnost: Modrá Letka

(Neobjevil se v žádné z her - dočtete se o něm v knize WarCraft: Den Draka)

Malygos je pánem magie a vládcem Modrých Draků. Z nejslavnějších členů jeho modré letky již zbylo pouze několik málo jedinců. On a jeho druh se usídlili v mrazivých pustinách severského kontinentu Northrend. 

Korialstrasz / Krasus

Povolání: Dračí Mág

Příslušnost: Rudá Letka královny Alexstraszy

(neobjevil se v žádné z her, je ale jednou z hlavních postav knihy Den Draka trilogie Válka Prastarých)

Korialstrasz je věrným druhem rudé dračí královny Alexstraszy. Pod jménem Krasus se mění na člověka a v této podobě je také členem Dalaranské rady mágů, Kirin Tor. Během Druhé Války se snažil zachránit svou lásku z moci Hordy, což se mu s pomocí několika smrtelníků nakonec podařilo. Později byl přenesen v čase do doby, kdy Plamenná Legie poprvé vstoupila do Azerothu a je nucen bojovat proti zlu, které na tento svět přivolává elfí královna Azshara.  

Kalecgos

Povolání: Modrý Drak

Příslušnost: Modrá Letka

(neobjevil se v žádné z her, pojednává o něm ale knižní manga trilogie Sunwell Trilogy)

Je jedním z mála draků z modré letky, kteří doposud žijí. Svým pánem, modrým aspektem Malygosem, byl vyslán na misi za nalezením Sluneční Studny, kterou před lety vytvořili Vysocí Elfové. V podobě člověka musí zjistit, co se se Studnou stalo po zničení Quel'Thalasu Pohromou nemrtvých.  

Onyxia

Povolání: Černá Dračice

Příslušnost: Černá Letka

(World of WarCraft)

Onyxia je dcerou mocného černého aspekta, Deathwinga. Stejně jako její otec, i ona touží po moci a snaží se v podobě člověka (Lady Katrana Prestor) převzít moc nad královstvím lidí. Přestože tráví hodně času ve své lidské podobě na Stormwindu, jejím domovem je jeskyně Dragonmurk v Dustwallow March, kde žili původně Taureni, ale byli černou dračicí vyhnáni. 

Nefarian / Blackwing

Povolání: Černý Drak

Příslušnost: Černá Letka

(World of WarCraft)

Podobně jako Onyxia, i Nefarian je potomkem černého aspekta Deathwinga. Poté co byl před patnácti lety Deathwing poražen v boji u pevnosti Grim Batol, převzal Nefarian vládu nad Černou Letkou a usídlil se v hoře Blackrock, o jejíž kompletní nadvládu bojuje s mocným ohnivým elementálem, Ragnarosem. Stejně jako jeho otec, nenávidí Nefarian rudé draky a snaží se proti nim bojovat všemi prostředky. Pomocí tajemných experimentů se pokouší vytvořit letku Chromatických Draků, neporazitelných bojovníků, kteří by mu zajistili nekonečnou nadvládu. V lidské podobě vystupuje jako Lord Victor Nefarius.