Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrdinové Bohů va Nesmrtelných

26. 5. 2006
 

Elune

Povolání: Bohyně Měsíce

Příslušnost: žádná

(nemá hmotnou podobu, tudíž se v žádné hře neobjevila)

Elune je nejmocnějším bohem ve světě WarCraftu. Je ochránkyní všeho živého a její moc je viditelná především v Kalimdoru, kde je vzývána již přes deset tisíce let Temnými Elfy a některými Taureny. Spolu s Cenariem a Malorne, pomáhala Elune Temným Elfům v budování jejich říše a snažila se zajišťovat jejich prosperitu, ikdyž ne vždy na to její moc stačila - v dobách kdy Plamenná Legie poprvé přišla do Azerothu, samotná její moc už na ochranu světa nestačila a Elfové se museli spojit s Draky, aby svět nepropadl temnotě. 

Cenarius

Povolání: Polobůh lesů Kalimdoru

Příslušnost: žádná

(WarCraft III: Reign of Chaos)

Byl mocným polobohem prapůvodních lesnatých zemí Kalimdoru. Žil na posvátných mýtinách hory Hyjal. Už když se Temní Elfové poprvé objevili v hájích Kalimdoru, Cenarius si jejich zvláštní kulturu zamiloval a začal je učit lásce k přírodě. Temní Elfové se vyvíjeli a Cenarius z nich měl radost. Pomáhal jim a oni ho na oplátku uctívali. Když ale během Třetí Války přišli na posvátná území Kalimdoru Orkové vedení Thrallem a Gromem Hellscreamem, byli zmanipulováni démonem Mannorothem, a polobožského Cenaria zabili. 

Malorne

Povolání: Lesní Polobůh

Příslušnost: žádná

(neobjevila se v žádné z her)

Malorne byla velkým bílým jelenem, žila v Kalimdorských lesích a jejím úkolem bylo ochraňovat přirodu. Někteří z Taurenů se Malorne snažili ulovit, ale ta byla zachráněna měsíční bohyní Elune. Malorne se také občas zjevovala Temným Elfům, čímž mezi nimi zabraňovala nejrůznějším nepokojům a válkám. Během první války s Plamennou Legií bojovala Malorne po boku ostatních polobohů s démony, podobně jako několik dalších ale svůj boj prohrála. 

Aessina

Povolání: Kalimdorský Polobůh

Příslušnost: žádná

(neobjevila se v žádné z her)

Je jedním z největších duchů Kalimdorské přírody. Temní Elfové jí kdysi dávno uprostřed Ashenvalských lesů vystavěli svatyni - je známo, že na toto místo často chodívají lesní dryády, aby zde uctili svou paní.  

Aviana

Povolání: Havraní Polobůh

Příslušnost: žádná

(neobjevila se v žádné z her)

Aviana byla kdysi dávno pouhým havranem - jednou si ji Elune vybrala, aby doručila zprávu pro Cenaria. Protože Aviana plnila své poslání velmi dobře, rozhodla se Elune, že jí jako odměnu za její služby umožní využívat některých zvláštních schopností. Jednou z nich byla možnost přeměny do jakékoliv podoby. Aviana se často měnila na Temného Elfa a navštěvovala Chrám Měsíce. Když si ale Elfí královna Azshara začala zahrávat s mocí Studny Věčnosti, Aviana cítila že se děje cosi nečistého a vrátila se zpět k Elune. Během tehdejší válka pak pracovala pro Cenaria jako zvěd a posel. I během bojů se měnila v bojovníka elfů, aby tak dopomohla k vítězství. Přestože Aviana ve válce s Plamennou Legií zemřela, stále je patronkou Druidů Pařátu, kteří ji vzývají a získávají tak schopnost přeměnit se v havrany. 

Ursol & Ursoc

Povolání: Medvědí Polobozi

Příslušnost: žádná

(neobjevili se v žádné z her)

Tato medvědí dvojčata byla přáteli Temných Elfů a často je při nejrůznějších příležitostech navštěvovala. Oba medvědi měli na svých kožešinách zvláštní znamení, které je odlišovalo od běžných zvířat. Ursol měl schopnost vyřezávat krásné sochy z mrtvých stromů a Ursoc dokázal vařit pivo. Oba mědvědi byli schopni trávit hodiny hraní s Elfími dětmi a jejich vozením na svých hřbetech. Přes svou hravost byli ale také ochránci rovnováhy v přírodě. Mezi jejich největší oblíbence patřili Furbolgové. Domovem medvědích dvojčat byla pevnost Timbermaw Hold, která dodnes stojí v kalimdorské Azshaře. Mnoho Temných Elfů dodnes tyto medvědy vzývá - říkají si Druidi Drápu - mají schopnost přeměnit se na medvědy. Ursol a Ursoc padly spolu s dalšími v boji s Plamennou Legií.  

Agamaggan

Povolání: Prasečí Polobůh

Příslušnost: žádná

(neobjevil se v žádné z her)

Legendy vypráví že tento obří divočák byl jedním z prvních obyvatel světa, kteří vytvořili Titáni. Jeho tělo bylo obklopeno velkými trnitými popínavými rostlinamy, které jej chránily před nepřátelskými útoky a fungovaly zároveň jako jeho největší zbraň. Divocí Trollové se ho často snažili ulovit, ale nikdy se jim to nepodařilo. Během první války s démonickou Plamennou Legií bojoval Agamaggan spolu s Cenariem - zabil tisíce bojovníků Legie a nakonec se utkal s jedním ze Sargerasových služebníků, Mannorothem. Tento boj bohužel vyhrál Mannoroth, přesto ale nebyla jeho smrt zbytečná - jeho boj dal Temným Elfům čas, aby vnikli do pevnosti královny Azshary a dosáhli Studny věčnosti. Agamaggan zemřel na místě, kterému se dnes říká Barrens, dodnes zde vyrůstají stejné popínavé rostliny, jaké pokrývaly tohoto poloboha.  

Ragnaros, the Firelord

Povolání: Velitel armád Starých Bohů

Příslušnost: Staří Bohové

(World of WarCraft)

Ragnaros kdysi spolu s ostatními vládci elementů brázdili svět Azerothu a určovali jeho chod. Když do světa přišli Titány, vedli se Starými Bohy dlouhou válku, ve které nakonec zvítězili a Bohové byli vyhnáni do elementární roviny a tam měli být také navždy uvěznění, aby byl Azeroth před nimi v bezpečí. Během války tří trpasličích rodů odhalil vládce jednoho z nich, Thaurissan, informaci jež se neměla nikdy dostat do rukou smrtelníka. Přišel na způsob, jak Ragnarose přivolat na tento svět, což také nakonec udělal - myslel si, že Ragnaros bude jeho služebníkem, ale v tom se velice zmýlil. Ragnaros si uvnitř hory Blackrock celé pokolení trpaslíků zotročil a používá je nyní k boji proti svému úhlavnímu nepříteli, černému draku Nefarianovi, který se také snaží získat nad horou nadvládu. 

Al'Akir, the Windlord

Povolání: Velitel armád Starých Bohů

Příslušnost: Staří Bohové

(neobjevil se zatím v žádné z her)

Al'Akir byl jedním z velitelů armád Starých Bohů. Spolu se svými bratr udržoval nadvládu na světem, dokud nepřišli Titáni, proti kterým se již Bohové nedokázali bránit. Jedním z Al'Akirových synů je Thunderaan, princ větru. 

Neptulon, the Tidehunter

Povolání: Velitel armád Starých Bohů

Příslušnost: Staří Bohové

(neobjevil se zatím v žádné z her)

Neptulon byl nejmocnější z velitelů Starých Bohů a ti mezi sebou neustále soupeřili. Ačkoliv byli vyhoštění Titány, jejich boj stále přetrvává. Jeden z jeho přisluhovačů, Lord Hydraxis, se stále snaží bojovat proti Ragnarosovi, o kterém ví, že žije v hoře Blackrock.  

Therazane, the Stonemother

Povolání: Velitelka armád Starých Bohů

Příslušnost: Staří Bohové

(neobjevila se zatím v žádné z her)

Therazane byla obřím zemním elementálem, vyhnaným spolu s ostatními Titánským Panteonem. Je matkou princezny Theradras, která nyní sídlí v kalimdorském Maraudonu.