Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pošta

6. 6. 2006
Do World of WarCraft je zakomponován i funkční poštovní systém. Poblíž každého hostince neleznete poštovní schránku (mailbox). Schránky se vzhledově liší podle lokality, kde se nacházejí.

Schránka Temných Elfů Schránka Lidí Schránka Trpaslíků Schránka Gnómů Schránka Orků Schránka Taurenů

Když na schránku kliknete pravým myšítkem, můžete si zkontrolovat, zda vám někdo něco neposílá, popřípadě můžete sami poslat některou z těchto tří druhů zásilek:

- Běžná pošta - Tento druh zásilky obsahuje jen text. Pokud chcete, můžete touto zásilkou také posílat peníze. Platnost Běžné pošty vyprší po 30. dnech a zásilka zmizí.

- Balík - Pomocí něj můžete hráčům posílat nejrůznější předměty. Můžete jim v balíku poslat také text nebo peníze. Každý balík však může obsahovat pouze jeden předmět. Pokud se jich chystáte posílat více, musíte poslat více balíků. Platnost vyprší po 30. dnech a balík je vrácen odesílateli.

- Dobírka - Při odeslání si určíte cenu, kterou chcete od příjemce zaplatit. Příjemce musí balík přijmout (a zaplatit) nebo odmítnout a kliknutím na tlačítko "return" jej okamžitě odeslat zpět.. Může ho také nechat být. V takovém případě má příjemce 3 dny na zaplacení. Po vypršení se balík vrací odesílateli.

Běžná pošta je příjemci dodána ihned. Balík a Dobírka ale trvá jednu hodinu, než se doručí.

Poslat dopis stojí 30 měďáků (prozatím). U dobírky můžete poslat balík na účet přijemce, který pak musí zaplatit poštovné spolu s cenou samotného balíku. Na balík, který se chystáte poslat, si můžete u některých obchodníků dokonce zakoupit i balící papír (dle výběru) a odeslat tak svým přátelům skutečné dárkové balení. Hráč může dostávat poštu i od některých NPC. Žádný z hráčů ale nemůže posílat poštu sám sobě. Hráči znepřátelených stran (Horda a Aliance) si mezi sebou dopisovat nemohou.