Jdi na obsah Jdi na menu
 


Peníze a Aukce

6. 6. 2006
Ve World of WarCraft jsou tři druhy peněz: Zlaťáky (), Stříbrňáky () a Měďáky (). Jakmile získáte 100 mincí nižší měny, změní se na 1 minci vyššího stupně (100 Měďáků = 1 Stříbrňák a 100 Stříbrňáků = 1 Zlaťák).

Postavy nejsou nijak omezovány v maximálním množství peněz, které mohou mít u sebe.

Aukce jsou pak jeden ze způsobů, jak můžete obchodovat s předměty, které vyrobíte pomocí Trade skillů ale i s ostatními věcmi. Při tomto způsobu obchodování nemusíte být přímo přítomni. Jediné co musíte udělat, je zajít do některého z Aukčních Domů a zde si u speciálního NPC zvolit co chcete prodávat, můžete si také zadat základní cenu nebo i cenu, při které bude možné předmět hned odebrat. Dále si také určíte dobu, po kterou bude aukce trvat. Za každou aukci zaplatíte určitý poplatek, který se liší podle místa, kde chcete aukci provést a také podle předmětu, který se snažíte prodat.

Místa kde lze Aukce provádět (Aukční Domy) naleznete ve všech větších městech a fungují jen tam, kde byly založeny. Nemůžete tedy Aukci založenou v Orgrimmaru najít i v Thunder Bluffu. V Booty Bay v jižním Azerothu (Stranglethorn Vale) je dokonce možné obchodovat i mezi Hordou a Aliancí, což jinak není možné. Booty Bay je ale dražší na poplatky, které při Aukci zaplatíte. Částka, kterou při zadání Aukce zaplatíte se vám po prodeji předmětu vrátí. Pokud se ale nepodaří předmět prodat, o své peníze přijdete. Za každou prodanou věc si také NPC strhne procenta z prodeje. Když v Aukci hledáte určitou konkrétní věc, můžete si ji dát vyhledat. Můžete si nechat ukázat například jen zbroje apod. U každého z předmětů si můžete přečíst jeho specifikace, jak dlouho bude ještě daná Aukce trvat, jaká je zatím nejvyšší částka, kdo ji zadal. Pokud má předmět zadanou cenu, při které se dá hned zakoupit, je napsána žlutě. I pokud ale za takovou cenu předmět zakoupíte, může někdo dát víc a získat tak předmět pro sebe. Vaše peníze se v takovém případě vrátí.