Jdi na obsah Jdi na menu
 


Základní Dotazy (General)

6. 6. 2006

Co je World of Warcraft?
World of Warcraft is Masivně Multiplayerová RPG hra neboli MMORPG. Ve World of WarCraft mají tisíce hráčů najednou možnost prozkoumávat spoulu obrovský průběžně se měnící herní svět, mohou vytvářet přátelství s ostatními hráči, zabíjet nebezpečná monstra a podnikat dobrodružství, která mnohdy trvají celé dny či týdny.

Co je to MMORPG?
MMORPG je typ hry, ve které se hrají jediný svět (server) obývají tisíce hráčů najednou. To vytváří neuvěřitelně bohaté a stále se vyvíjející prostředí, ve kterém se stále dějí nějaké zajímavé věci. MMORPG hry nabízejí hráčům tisíce hodin zábavy, která je prakticky nekonečná díky řadě všemožných úkolů a míst, která mohou hráči prozkoumávat. Během hraní navíc hráčům budeme stále dodávat nové lokace, dobrodružství, nepřátele a předměty ve formě updatů.

Kdy bude vypuštěna plná verze hry pro Severní Ameriku?
World of WarCraft vyšel v Severní Americe, Austrálii a na Novém Zélandu 23.11.2004.

Jak se bude World of Warcraft lišit od ostatních MMORPG her?
World of Warcraft se od ostatních her tohoto druhu liší mnoha způsoby. Jedním z našich hlavních cílů při výrobě hry je, aby si každý hru vychutnal a bavil se při jejím hraní, aniž by musel u hry trávit obrovské množství času. Hráči mohou plnit Questy a prozkoumávat svět a přitom mohou u hry strávit jen pár hodin. Pokud budou chtít, mohou se ale také účastnit úkolů, které jim zaberou třeba i celé týdny hraní. World of WarCraft má také rychlejší styl hraní, který se soustředí spíše na boj a prodlevy mezi ním jsou kratší. Plánujeme do hry také zahrnout několik unikátních věcí, které vám ale zatím nemůžeme odhalit.

Budu muset platit měsíční poplatky, abych mohl World of WarCraft hrát (jak je tomu u ostatních MMORPG)?
Ano, měsíční poplatky u WoW budou. Poté co odehrajete měsíc zdarma, který si zakoupíte se hrou, musíte začít platit měsíční poplatky. Vybrat si můžete ze tří možností. Buď budete platit každý měsíc zvlášť (14,99 $ nebo 12,99 €), nebo si hru předplatit na tři měsíce (13,99 $ nebo 11,99 €), popřípadě na půl roku (12,99 $ nebo 10,99 €). U velkých prodejců her můžete také zakoupit herní karty (Game Cards), které fungují obdobně.

Proč není hraní World of WarCraft zdrama?
Měsíční poplatky pro hraní World of Warcraft nejsou neodůvodněné. Peníze, které tímto způsobem získáme budou vynaloženy na podporu hry a služby nejvyšší kvality (správa serverů je například oproti Diablu II několikanásobně nákladnější), výrobu dalšího obsahu hry, který se bude průběžně přidávat a na další věci.

Budou různé způsoby plateb kromě kreditních karet?
Ano, plánujeme podporovat široké spektrum platebních metod. Američtí hráči mohou využít běžné kreditní karty, PayPal anebo herní karty, kterými si hraní předplatí.

Jak bude hra distribuována a prodávána?
Hráči si budou moci World of WarCraft koupit u svých prodejců počítačových her, v online obchodech nebo si jej objednají přímo od Blizzard Entertainment. Pro hraní si ale musíte platit měsíční účet.

Bude možné hrát World of WarCraft i na Macintoshích a je na nich i testován?
Na obě otázky je odpověď ano. Hra bude k dispozici na PC i na Mac.

Mohu disky se hrou použít jak na svém PC tak i na Macintoshi?
Ano, disky jsou kompatibilní pro obě platformy.

Mohu při hře pomocí Alt+Tab tasknout do Windows?
Ano, také si můžete hru spustit v okně.

Jaké druhy měny jsou ve hře?
Herní peníze se dělí na tři druhy. Jsou zlaťáky, stříbrňáky a měďáky. Je spousta možností, jak utratit vaše peníze: trénováním, nákupem vybavení, pro nákup receptů k profesím a jejich ingrediencí nebo pro zakoupení místa na předměty ve vaší bance.