Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skilly (Skills)

6. 6. 2006

Jak funguje systém skillů?
Hráči mají skrze své postavy přístup k velkému množství skillů, které jsou specifické pro určité povolání (class skills) a také k vedlejším skillům, které již mohou používat všechna povolání (secondary skills). Skilly povolání jsou určeny daným povoláním, například Bojovníkův sword skill (boj s mečem), Axe skill (se sekyrou) a Mace skill (s palcátem) jsou všechno Skilly povolání. Vedlejší skilly vám umožní vaši postavu rozvíjet a odlišit se tak od jiných hráčů, kteří také hrají za stejné povolání jako vy. Příkladem takového vedlejšího skillu je například První pomoc (first aid), Páčení Zámků (lock picking), Jezdectví (riding), Rybaření (fishing) nebo Herbalismus.

Můžete nám něco říct o vedlejších skillech?
Vedlejší skilly (secondary skills) je možné se naučit od řady trenérů, kteří se nacházejí na různých místech po celém světě. Některé skilly budou vzácné, jiné celkem běžné, protože trenéři se nacházejí i ve většině měst. Za každý nový level dostane hráč skill body, které pak může uplatnit při tréninku těchto vedlejších skillů. Jedním z příkladů takového vedlejšího skillu je Konstruktérství (engineering), pomocí kterého si pak můžete sami vyrábět všemožná mechanická zařízení jako jsou průzkumné kovové potvůrky. Dalším takovým skillem je Herbalismum, s jehož pomocí může hráč sbírat různé rostliny. Protože bodů, které může hráč do těchto skillů použít, není nikdy dost, může se specializovat jen na několik málo skillů. To hráče nutí být v kontaktu s jinými hráči, kteří mají zase jiné skilly.

Jak zvyšujete tyto skilly?
Skill se zvyšuje jeho používáním a také jej ovlivňuje level, na kterém postava je. Level postavy ovlivňuje maximální potenciál daného skillu, zatímco používání skillu zvyšuje jeho znalost.

Budou ve hře způsoby, jak vyměnit Talenty nebo Skilly za jiné?
Bude možné se odnaučit skilly, ale u talentů to neplatí. Ty jsou napořád.

Budou se skilly zhoršovat, pokud je nebudu dlouho používat?
Ne. Jakmile se jednou skill naučíte, máte ho napořád (pokud se ho tedy nerozhodnete odnaučit).

Budou například Lovci (hunters) v boji s luky a puškami lepší než řekněme Bojovníci (warriors), kteří mají boj s těmito zbraněmi vytrénovaný na stejný level?
V takovém případě by byly skill Lovce a Bojovníka v boji s těmito zbraněmi stejný. Lovci mají ale pro boj s takovými zbraněmi speciální ability, které je oproti Bojovníkovi zvýhodňují.

Mohou si hráči pomocí trade skillů vyrobit vlastní předměty?
World of Warcraft obsahuje pestrou škálu abilit, které dávají hráčům možnost vytvářet své vlastní unikátní výrobky.

Existují různé druhy ryb, které bude možné chytit pomocí Rybářského skillu? Je možné vylovit také jiné věci, jako třeba bedny s poklady nebo S.O.S. láhve?
Ano. Plánujeme mnoho druhů ryb, dokonce i sezónní ryby, které je možné využít v Questech anebo jiných Trade skillech, než je Rybaření.Hráč také může vylovit rozličné předměty, jako truhlice, brnění nebo zbraně.

V kolika skillech může hráč dosáhnout mistrovství u jedné postavy?
Hráč si může vybrat, ve kterých skillech se chce zdokonalit na mistrovskou úroveň, nemá ale dost bodů, aby zdokonalil na maximum všechny své skilly. Skilly mohou být kdykoliv odnaučeny, takže se nemusíte bát, že se naučíte nějaký nesprávný a tím zkazíte postavu.