Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rasy (Races)

6. 6. 2006

Za které rasy mohu hrát ve World of Warcraft?

Za Alianci jsou to: Temní Elfové, Lidé, Trpaslíci a Gnómové.
A za Hordu: Orkové, Taureni, Trollové a Nemrtví.

Je nějaká šance, že ve hře uvidíme jiné rasy, jako jsou Ogrové, Krvaví Elfové, Nagové, Pandareni, Goblini nebo Vysocí Elfové?
World of Warcraft je obrovským světem plným všemožných ras. Všechny jmenované rasy se ve hře skutečně objeví jako NPC. Zatím ale nemůžeme oznámit, jaké hratelné rasy plánujeme do budoucna.

Proč se Nemrtví spolčili s Hordou?
Nemrtví jsou vedeni jejich královnou Sylvanas a jsou skupinou, která bojuje proti ostatním Nemrtvým z Artasovy Pohromy. Nemrtví vědí, že Lidé se s nimi proti Arthasovi nikdy nespojí a proto se obrátili na Hordu. Šamani Orků pomáhají Nemrtvým zastavit degeneraci jejich hnijících těl. Na oplátku Nemrtví přislíbili Hordě plnou podporu. Přesto vůdcové Hordy Nemrtvé tajně podezřívají z nečestných úmyslů.

Co nám můžete říci o Gnómech?
Ekcentričtí Gnómové, kteří jsou po celém světě známi svou posedlostí po vyvíjení nových technologií a konstruování všemožných mechanických zázraků sloužili Alianci již během Druhé Války. I díky jejich pomoci se podařilo zažehnat katastrofu, kterou by Plamenná Legie způsobila. O to více byli Lidé a Trpaslíci překvapeni když Gnómové ve Třetí Válce odmítli poskytnout své odvážné piloty. Když Válka skončila, dověděli se konečně důvod jejich rozhodnutí - země Gnómů, podzemní říše Gnomeregan byla napadena zuřivou rasou Troggů. Spolu s Trpaslíky se jim nakonec podařilo Troggy vyhnat, ale Gnomeregan byl navždy ztracen a Gnómové tak ztratili svůj domov. Naštěstí jim nabídli pomocnou ruku Trpaslíci z Ironforge, kde se obě rasy spojily a navzájem si pomáhají až do dnešních dnů.

Kdo jsou Taureni?
Taureni jsou mocnou kočovnou rasou, která žije v prašných pláních dalekých zemí. Tito vznešení lovci žili po dlouhé generace v míru a harmonii a jediní, kdo je ohrožují jsou vražední kentauři.

Jaké jsou specializace ras (racial traits)?
O vrozených vlastnostech jednotlivých ras se dočtete více.

Mají všechny rasy dvě různá pohlaví?
Ano, dokonce i Taureni!

Má každá rasa své unikátní vlastnosti?
Ano. Každá rasa ve hře má přístup ke svým rasovým specializacím a abilitám.

Budou ve hře různé startovní lokace?
Ano. Téměř každá rasa má svou startovní lokaci. Jedinými výjimkami jsou Gnómové a Trollové, kteří sdílejí startovní lokace s Trpaslíky a Orky.

Vidí různé rasy různě? (vidí například Temní Elfové lépe ve tmě?)
Ne, všechny rasy vidí svět stejným způsobem (pouze Gnómové za svůj život vidí více kolen než ostatní rasy :). Dlouho jsme možnost různých módů pohledu zvažovali. Nakonec jsme ale došli k závěru, že by to některé rasy zvýhodňovalo, což by nepříspívalo k dobré hratelnosti.

Jaké jsou možnosti cestování pro každou rasu?
Každá rasa má zvíře, které používá pro přepravu. Pro každou frakci navíc existují dvě zvířata, určená pro dopravu leteckou. Přepravní zvíře si můžete koupit na 40. levelu. Jeho vylepšenou verzi na 60. levelu. Pomocí leteckých transportů se můžete za malý poplatek přepravovat hned od začátku hry. O těchto i dalších přepravních prostředcích se dočtete více.

  • Lidé: Kůň / Gryfon
  • Trollové: Raptor / Wyverna
  • Temní Elfové: Nightsaber / Hippogryf
  • Orkové: Vlk / Wyverna
  • Trpaslíci: Beran / Gryfon
  • Nemrtví: Nermtvý Kůň / Obří Netopýr
  • Gnómové: Mechano-Strider / Gryfon
  • Taureni: Žádné: Kodo / Wyverna

    *Paladinové a Čarodějové si mohou navíc vyčarovat speciální zvíře, na kterém pak mohou jezdit.