Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přeprava (Transportation)

4. 6. 2006

Můžete mi říct nějaké detaily o způsobech přepravy ve World of WarCraft?
Ve World of Warcraft máte celou řadu možností, jak cestovat světem. Hned od začátku můžete chodit pěšky, ale jakmile objevíte určité NPC, budete moci využívat letecká přepravní zvířata, jako jsou Grifoni nebo Wyverny, samozřejmě za poplatek. Tyto transporty létají po předem určených trasách, což vám ulehčí přesun mezi vzdálenějšími městy, která již máte objevená. Kromě těchto "taxíků" narazíta na jiné druhy letecké přepravy, například vzducholodě, které vás přepraví mezi kontinenty.

Na vyšších levelech získáte možnost vlastnit své zvíře, na kterém můžete sami jezdit. Například Orkové používají vlky, Lidé koně a Trpaslíci bojové berany. Dokonce je možné získat zvíře jiné rasy (ne znepřátelené). Kromě toho, že vám ulehčí cestování, bude vaše postava na zvířeti budit větší respekt. K tomu, abyste mohli takové zvíře ovládat, se ale potřebujete naučit příslušný skill. Další zajímavé způsoby přepravy objevíte později ve hře, jsou to například magické portály apod.

Jak ve World of WarCraft fungují přepravní zvířata?
World of Warcraft nabízí širokou škálu různých ras. Například Lidé obvykle jezdí na koních. Orkové zase využívají své vlky. Tato zvířata jsou naprosto skvělá pro cestování na větší vzdálenosti. Bude dokonce možné používat i zvířata jiných ras, ale bude to spíše vzácnost.

Kdy bude mít hráč možnost vlastnit takové zvíře?
V současné době je minimální level 40. Hráč musí samozřejmě disponovat také příslušným skillem (riding skill).

Jak budou přepravní zvířata používána?
Zpřístupní se každé rase na vyšších levelech, jak bylo popsáno v předešlé otázce. Hráč může své zvíře kdykoliv "přivolat". Máme také speciální zvířata - například Čaroděj si může na vysokém levelu vykouzlit své vlastní zvíře, ohnivého Nightmare koně.

Mohou hráči ovládat lodě?
Momentálně vlastní a ovládají lodě pouze NPC.

Mohou hráči řídit různé transportní prostředky a vozidla?
Jak jsme již psali v odpovědích na předchozí otázky, může hráč jezdit na některém ze zvířat. Hra bude obsahovat také přepravu pomocí lodí, vzducholodí, nebo leteckých zvířat, jejichž pohyb ale ovládat nelze.

Zajímalo by mě, jesli postavy na opravdu vysokých levelech budou moci jezdit na silnějších zvířatech - třeba dracích?
Chceme hráčům nabídnou všechny možnosti, které může svět WarCraftu skýtat. Hráči mohou využívat letecké přepravy mezi předem určenými místy, jezdit na pozemních transportech. Chceme, aby se hráči mohli pohybovat po celém světě bez omezení, přesto jízda na drakovi ve hře asi nebude.