Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předměty (Items)

4. 6. 2006

Budeme ve hře nacházet předměty náhodně? A pokud ano, budou členěny stejným způsobem jako ve hře Diablo II (Vzácné, Unikátní, apod.)?
Předměty můžete najít například u zabitých nepřátel. Tyto předměty se vytvářejí náhodně, zčásti je ovlivňuje i druh potvory, ze které vypadnou. Neplánujeme mít ve World of WarCraft tak širokou nabídku předmětů, jako v Diablo hrách, ale rozdělení předmětů možná bude částečně připomínat Diablo. Některé předměty budou do té míry unikátní, že se budou objevovat jen v jednom exponátu na celý server (realm).

Můžete mi vysvětlit, jak se ve hře oproti Diablu II vytvářejí předměty?
Jako v Diablu II, i ve World of WarCraft se předměty náhodně generují. I unikátní předměty lze tímto systémem vytvářet (třeba "Sword of Lifestealing" nebo "Breastplate of Stamina") - hra vezme základní předmět jako je meč a přiřadí mu náhodně modifikátor, třeba Lifestealing.

Budu moci ve hře používat i zbraně na dálku? Mohou Trpaslíci používat Pušky, jak tomu bylo ve WarCraft III?
Ano. Řada povolání může používat pestrou škálu zbraní na dálku, jako jsou luky, kuše, a ano, i Trpasličí muškety.

Které další zbraně na dálku kromě luků a pušek můžeme ve hře očekávat?
Vrhací sekery, vrhací dýky, hůlky a kuše například.

Bude některé předměty možné používat jen určitým povoláním?
Ano.

Mohou všechny postavy používat všechny zbraně?
Ne.

Jsou nějaké způsoby, jak udělat, aby zbraně ve hře zářily nebo měly jiné zajímavé grafické efekty, jako tomu bylo ve WarCraft III?
Ano. Je mnoho způsobů, jak modifikovat vaše zbraně, které pak změní svůj vzhled. Jeden příklad za všechny: můžete pomocí Profese Enchanting předmět očarovat ohněm, což způsobí, že váš meč pak bude červeně zářit a získá tím Ohnivý damage navíc.

Bude ve World of WarCraft alkohol?
Ano. Avšak účinky alkoholu na postavy ještě nejsou určeny.

Existují ve hře předměty, které hráčům umožní pod vodou dýchat déle než je 90 sekund?
Ano, takové předměty můžete získat Questem, vyrobit si je. Je také několik druhů lektvarů a kouzel s takovými efekty.

Nebudou ve hře nějaké druhy vidění pro některé rasy? Mohu způsob vidění modifikovat pomocí předmětů?
Všechny rasy vidí stejně. Některé předměty ale vidění ovlivňují. Například Konstruktér (engineer) může vyrobit brýle, pomocí kterých uvidí vaše postava dál.

Které předměty jsou lepší - ty které mi vypadnou z nepřátel a získám Questem, nebo takové, které si vyrobím?
Tuto složku hry se stále snažíme vybalancovat. V obou případech bude možné získat výborné věci. Tak například na pátém levelu můžete Questem získat "nejlepší" boty a vyrobit "nejlepší" rukavice. Pak třeba na sedmém levelu bude možné vyrobit "nejlepší" boty a Questem najít "nejlepší" rukavice - tak nějak by to mohlo fungovat. Samozřejmě to také ovlivní, jaký máte level/rasu/povolání.

Budou předměty vyrobené hráči ve World of WarCraft použitelnější než vyrobené předměty v jiných RPG hrách?
Hráčem vyrobené předměty mohou být lepší než předměty na stejném levelu, které někde najdete. Předměty, které se dají spotřebovat (consumable), jak jsou například brousky, které vyrábí Kovář, jsou pro výrobu omezené počtem. Tyto předměty můžete prodávat ostatním hráčům, kteří je pak využijí ke zlepšení svého vybavení.

Mohou hráči pomocí svého Trade skillu vyrábět stále stejný předmět pořád dokola (pokud na to mají materiál)?
Ano.

Jak bude ve hře fungovat obchodovací interface?
Oba hráči musí stát poblíž. Interface je dělaný, aby byl pro hráče co nejbezpečnější. Obchodovací okno se používá i pro provozování Profese Enchanting a pro odemykání skříněk a podobně. K tomu, aby vám někdo například očaroval předmět, mu ho nemusíte přímo dávat do ruky, pokud mu nevěříte, ale použijete okno pro obchodování.