Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podpora (Support)

6. 6. 2006

Budou mít hráči možnost nabízet svou podporu vývojářskému týmu hry?
Ano. Hráči se budou moci kdykoliv podělit o své názory pomocí fóra a také příkazem /suggest přímo ve hře.

Plánujete do hry přidávat další obsah po jejím vydání?
Samozřejmě. Celá hra bude na tomto systému založená. Část týmu, který pracuje na World of WarCraft bude stále pokračovat ve vytváření nových prvků do hry, které pak budou dodávány v updatech. Máme v plánu otevírat celá nová území, přidávat nové příšery a předměty. Samozřejmě budou také přibývat Questy a celý svět World of WarCraft se bude neustále vyvíjet.

Budou do World of WarCraft přidávány nové věci každý měsíc?
Svět WarCraft se bude stále vyvíjet, budou přicházet noví nepřátelé, území, Questy a spousty dalších věcí. Není možné zatím určit, jak často budou tyto updaty vydávány, ale rozhodně plánujeme hru neustále rozvíjet.

Budou updaty vydávány v různých částech světa se zpožděním, jak tomu bývá u jiných podobných her?
Blizzard plánuje vydávat tyto patche pro celý svět současně. Díky časovému posunu na některých místech planety může vzniknout určitý časový skluz, ale nepředpokládáme, že by to mělo nějaký významný vliv na hratelnost.

Kdo jsou to Game Masteři (GM) a jak zvýší hodnotu mého zážitku ze hry?
Game Masteři neboli GM jsou ve World of WarCraft členové týmu z oddělení podpory, kteří jsou odpovědní za pomoc hráčům. Uvědomujeme si, jak je takové podpora potřebná k vytváření komunity. Proto se na ní hodláme soustřeďovat co nejvíce.

Bude ve World of WarCraft i program pro dobrovolné průvodce hrou?
Ne.

Můžeme při určitých zvláštních příležitostech (například vánoce) čekat speciální události ve hře?
Jasně! Připravujeme zvláštní události v době konání některých skutečných svátků.

Jak bude zabráněno cheatování ve World of WarCraft?
Vývojářský tým stále pracuje na systému, který by měl hru co nejvíce ochránit před možnostmi cheatování. Vzhledem k tomu, že k hraní je potřeba osobní účet, je mnohem snažší takové podvádějící hráče vystopovat. World of WarCraft obsahuje mnoho interních programů, které budou sloužit k vyhledávání, indentifikaci a zabránění cheatování a hackování hry. Blizzard bude také zaměstnávat lidi, kteří budou monitorovat ostatní hráče. Ochrana bude tedy mnohem přísnější, než jakou nabízí v současné době náš Battle.net®. Stále ale hledáme nové cesty, jak ochránit vaše kvalitní hraní.

Vzhledem k tomu, že je ve hře jazykový filtr, může hráč kdykoliv sprostě nadávat, klít a podobně?
Přestože hra skutečně obsahuje jazykový filtr, nevhodná slova nebudou tolerována.

Jak se chce Blizzard vypořádat s prodejem herních předmětů nebo postav na Ebay?
Prodávání postav či předmětů není podporováno ve World of WarCraft. Každý, kdo se na takových aktivitách hodlá podílet, tak činí na vlastní nebezpečí. Blizzard tuto možnost nebude ulehčovat a už vůbec ne zprostředkovávat.