Jdi na obsah Jdi na menu
 


Herní Servery (Realms)

6. 6. 2006

Jak bude systém serverů pro World of WarCraft souviset s Battle.netem a jeho Diablo Realmy?
Servery pro World of WarCraft budou používat naprosto novou síťovou architekturu, která byla vyvinuta speciálně pro tuto hru. Díky našim zkušenostem se správou serverů Battle.netu můžeme hráčům nabídnout co nejlepší služby v této oblasti hraní.

Kde se budou servery nacházet?
Servery pro World of WarCraft se nachází po celé zeměkouli, aby byla pokryta co největší plocha a hráči tak neměli s hraním problémy.

Kolik hráčů budou vašer servery podporovat?
Hráči se rozdělí do několika desítek Realmů (serverů). Každý Realm bude obsahovat kompletní svět.

Kolik takových Realmů bude při vydání World of WarCraft?
Budeme mít tolik serverů, kolik bude potřeba k bezproblémovému hraní. Některé si necháme v rezervě a spustíme je ve chvíli, kdy už nebudou ty dosavadní stačit.

Budou mít Realmy limitovaný počet hráčů?
V průběhu Beta testu jsme nashromáždili informace, které nám pomáhají vyladit počet hráčů na serverech. Naším cílem je vytvořit řešení, které bude podporovat komunikaci mezi hráči a zabrání přeplnění světa. Počty hráčů na servery se počítají v tisících. Plně chápeme, že přespočet lidí na serveru může negativně ovlivnit hratelnost, proto se snažíme neponechat nic náhodě.

Může si hráč vybrat, na kterém Realmu chce hrát?
Ano. Realm se ale musí nacházet v geografické oblasti, ve které žijete. Severoameričtí hráči se tak připojí k severoamerickému serveru, zatímco evropané si musí vybrat některý z evropských serverů. Existuje tu i několik výjimek. Hráči z Austrálie a Nového Zélandu se například připojují na americké servery. Toto rozdělení má vést ke zlepšení výkonu a herních zážitků.

Budou jména hráčů na každém Realmu unikátní?
Ano. Aby se zajistila individualita každého z hráčů, je nutné, aby měl své unikátní jméno. World of WarCraft bude obsahovat pokročilý systém pro tvorbu jmen, který hráčům pomůže vybrat unikátní jména pro jejich postavy na každém Realmu.

Mohu se připojit k nějakému PvP serveru, kde bych si mohl zabojovat proti ostatním hráčům kdekoliv ve světě?
Ano, ve skutečnosti, všechny servery budou obsahovat větší či menší PvP možnosti. Můžete hrát na normálním serveru, kde je PvP systém zabezpečený tak, že když na vás někdo zaútočí, nezpůsobí vám damage, dokud mu útok nevrátíte. Můžete ale také hrát na PvP serveru, kde se musíte mít na pozoru před nepřátelským útokem.

Budou k dispozici i nějaké Realmy, které budou zaměřené čistě na příběhové hraní?
Chceme zajistit aby si na své přišli i hráči, kteří mají raději příběhovost. Proto budou spuštěny i takovéto servery.

Mohou mít hráči své postavy na několika různých serverech, aniž by přitom museli platit nový poplatek za zřízení herního účtu?
Měsíční poplatky, které musí platit každý hráč se vztahují na všechny jeho postavy. Přitom nehledíme na to, na kterém Realmu své postavy má. Může mít klidně víc postav různě poházených po jednotlivých Realmech.

Mohou hráči hostovat své vlastní malé (maximálně 8 hráčů) servery na svých počítačích?
Nebudeme hráče podporovat ve vytváření menších soukromých serverů World of WarCraft. MMORPG hry vyžadují vysokou úroveň ochrany serverů a dobře propojenou komunitu, aby se mohly řádně rozvíjet. Proto se na našich serverech snažíme zajišťovat ty nejlepší služby, jaké je možné poskytnout.