Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dungeony (Dungeons)

6. 6. 2006

Můžete mi vysvětlit, jak budou ve World of WarCraft fungovat dungeony?
Hráči se mohou dostat do dvou různých druhů dungeonů. První typ jsou micro dungeony a druhý world dungeony. V současné době hra obsahuje více než sto micro dungeonů umístěných po celém světě Azerothu, od nejmenších až po docela velké. Micro dungeony budou různé hrobky, doly, ledové jeskyně, potopené lodě a spousta dalších. Tyto dungeony nebudou nijak oddělené od okolního světa a může se zde setkat i více skupin hráčů.

World dungeony jsou oproti micro dungeonům mnohem větší a jsou speciálně designované pro výpravný efekt. World dungony se nalézají v místech jako je třeba Medivhova věž, Westfallské Deadmines nebo Scarlet Monastery. Všechny tyto lokace mají společné území, kde se různí hráči mohou setkávat. Hlouběji v těchto dungeonech jsou místa, která jsou určena vysloveně pro jednu jedinou skupinu hráčů. Těmto místům se říká instance zones a pro každou takovou skupinu se vytvoří jedna kopie dungeonu, do kterého jiní hráči nemohou vstoupit. Tyto privátní dungeony umožňují hráčům více si vychutnat dobrodružství, které dungeon skrývá. Skupina má možnost pozvat do svého dungeonu jiné hráče. Nepřátelská monstra v těchto zónách jsou obvykle o něco tužší, než ta obvyklá, takže skupina hráčů musí spolupracovat, aby je porazila. Ovšem s větším nebezpečím přichází i větší odměna!

Pokud skupina hráčů vstoupí do privátního (instanced) dungeonu, jak se k nim mohou jiní hráči připojit a vstoupit do jejich dungeonu?
Vůdce party (group leader) může přidat do party nového člena, aniž by musel být poblíž té postavy. Jakmile je nový hráč v partě, může vstoupit k ostatním do jejich dungeonu.

Bude hra obsahovat i náročné dungeony pro postavy na vysokých levelech?
Ano. Hra obsahuje celou paletu různých dungeonů určených pro různě silné postavy všech typů. Šanci se uplatnit mají tedy jak nováčci, tak i hardcore hráči.

Budou mít dungeony své mapy?
Ano. Mini-mapa v rohu obrazovky bude zobrazovat vaše bezprostřední okolí a i v dungeonu bude fungovat stejně, jako kdekoliv jinde ve světě.

Jsou ve hře nějaká místa, která lze otevřít jen klíčem?
Ano, taková místa zde skutečně jsou. Pokud ale nemáte klíč, je ve hře i možnost páčit zámky (Rogue). Jsou tu ale také zámky, které vypáčit nejde a kde příslušný klíč musíte najít.